You are currently viewing Poezja i Refleksje czyli “Wierszofrenia” zaprasza

Poezja i Refleksje czyli “Wierszofrenia” zaprasza

Cześć. Naprawdę szczerze się cieszę, że udało Ci się tutaj trafić. Na Blogu będzie przede wszystkim poezja współczesna, która nie pozostawia nikogo obojętnym. Ma być też to miejsce dla wszystkich tych, co szukają pytań i odpowiedzi; prowokują oraz wytykają fałsz…

Dziwny i zaskakujący 2020 rok na pewno dał szansę, by się dobrze i głęboko nad sobą zastanowić. Mój bilans życiowy może nie jest dramatyczny, ale też żadna to poezja. Dwa tematy wyszły na duży minus: zdrowie i moje pisanie wierszy. Wyszło, że jednego i drugiego nigdy nie szanowałem. Na szczęście jest jeszcze czas, by wszystko naprawić i zmienić. Ze zdrowiem sprawy już wyprowadzone na długą prostą. Pozostaje cały czas temat: poezja i ja. Ją o zgrozo, zaniedbałem jeszcze bardziej niż siebie.

Straciłem wszystkie wiersze i pamiątki

Jeżeli chodzi o moje niekrótkie życie twórcze, to ktoś kiedyś wydał moje dwa tomiki wierszy, ale bez ISBN, więc prawdziwy debiut jeszcze przede mną. Prócz tomików, był elegancki arkusz poetycki formatu A2. Dwa razy byłem w ogólnopolskiej prasie, kilkakrotnie w regionalnej, parę razy w radio. Miałem około 10 spotkań autorskich. Laureat dwóch konkursów i jeden wygrany SLAM poetycki w 2013 roku, podczas suwalskiej „Stachuriady”. Jedyny ślad i pamiątka po tym wszystkim, to gdzieś na YT nagranie z tego SLAMU.

Tak samo przepadły wiersze na grupach i forach poetyckich, na których mam ponad 20 lat aktywnego stażu. Ale na szczęście w życiu się liczą nie tylko wartości doczesne. Z tamtego okresu została przede wszystkim świadomość pewnych spraw. Bo teraz mam pewność, że pisanie wierszy, tworzenie poezji, jest treścią mojego życia. Dodatkowo wiem, że moja poezja zawsze budziła zainteresowanie.

Ten blog, tak jak poezja ma być dla wszystkich

Wiem również, że takich osób jak ja jest więcej i chcę by ten Blog był również Wasz. Jeżeli chodzi o promocję mojego pisania, to temu będzie poświęcony Instagram i Facebook. A Blog ma właśnie służyć pomocą Innym. W poukładaniu się, wypromowaniu, poprawie pisania czy w tym, co tam sobie razem wymyślimy. Wiem, że nie będzie łatwo i prosto, ale o Twoje pisanie się upomnę jeszcze niejednokrotnie. Chyba, że sobie świetnie radzisz; za każdy taki sygnał i kontakt, też będę wdzięczny…

Jednak jeżeli poezja interesuje Cię tylko jako czytelnika, to i tak wielkie Dzięki za czytanie i inne aktywności. Zawsze np. możesz przysłać propozycję tekstu do publikacji. Lub wskazać ciekawe miejsca i osoby w Internecie. Nie musisz pisać czy być artystą, by pytać, proponować, zaczynać dyskusje.

Zapraszam wszystkich do kontaktu…

Dodaj komentarz